31 липня 2018 року на базі  Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН відбувся День поля  «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2018 року».

   В роботі спільного заходу Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН з мережею державних дослідних господарств та Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації приймали участь почесні гості:

– голова Сумської обласної ради Токар В.М.;

– академік-секретар відділення рослинництва, член Президії НААН –  Кондратенко П.В.;

– заступник голови Сумської обласної державної адміністрації –  Подопригора М.А.;

– в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації – Турчин П.І.;

– голова Сумської районної державної адміністрації – Дорошенко Г.В.;

– голова сільської Садівської ради – Масалітіна Н.І.;

– заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК;

– керівники та спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій;

– керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств регіону усіх форм власності;

– представники провідних наукових селекційних установ України;

– представники комерційних компаній;

– представники обласних та районних засобів масової інформації.

   На початку заходу, від імені хліборобів Сумщини, голові Сумської обласної ради  Токарю Володимиру Миколайовичу, академіку-секретарю відділення рослинництва НААН Кондратенку Петру Васильовичу та заступнику голови Сумської обласної державної адміністрації Подопригорі Миколі Анатолійовичу був вручений  хлібний коровай, як запоруку достатку та добробуту Сумщини.

   З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова Сумської обласної ради – Токар Володимир Миколайович.

  Привітав учасників заходу академік-секретар відділення рослинництва НААН – Кондратенко Петро Васильович.

  Учасників Дня поля привітали також заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Подопригора М.А., в.о. директора Департаменту АПР Сумської ОДА Турчин Петро Іванович та голова Сумської районної державної адміністрації Дорошенко Геннадій Володимирович.

 Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Кабанець Віктор Михайлович проінформував про особливості проведення комплексу збиральних робіт ранніх зернових колосових культур урожаю 2018 року.

  Надалі учасники семінару прийняли участь в наочній демонстрації контрольного обмолоту дослідних ділянок для визначення кількісних та якісних показників озимих зернових колосових  культур. Науковий  супровід і коментарі за отриманими результатами провів заступник директора з наукової роботи Собко Микола Геннадійович.

  За попередніми результатами контрольного обмолоту на 31 липня врожайність сортів озимої пшениці в демонстраційному полігоні склала в межах 6,5 – 10,5 т/га.

  Для аграріїв програмою заходу передбачений огляд сільськогосподарської техніки від провідних компаній, які працюють на теренах Сумщини з оцінкою якості обробітку ґрунту різними типами агрегатів та огляд демонстраційно-технологічних полігонів з агроекологічного випробування сортів та гібридів сільськогосподарських культур провідних селекційних установ України та комерційних структур.

DSC07092DSC07150DSC07170