День поля «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2020 року».

   21 липня 2020 року на базі  Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН відбувся День поля  «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2020 року».

   В роботі спільного заходу Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН з мережею державних дослідних господарств та Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації приймали участь почесні гості:

– заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віталій Олександрович Максименко;

– голова Сумської районної державної адміністрації Віталій Олександрович Бурбика;

– академік-секретар Відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України  Петро Васильович Кондратенко;

– директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  Олександр Миколайович Маслак;

– голова Садівської сільської ради Надія Іванівна Масалітіна.

   У заході також взяли участь представники Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Сумського обласного центру з гідрометеорології, управління Держпраці у Сумській області, регіонального відділення Фонду Держмайна України, голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області», голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області, директор Сумського відділення Українського Державного Фонду підтримки фермерів, представники наукових установ області, ректор та фахівці Сумського НАУ, керівники і спеціалісти сільськогосподарських агроформувань та представники комерційних компаній з постачання матеріально-технічних ресурсів. Всього відвідали захід більше 100 чоловік.

   З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Максименко Віталій Олександрович, акцентувавши увагу присутнім, що Сумщина з виробництва зернових та зернобобових культур займає лідируючі позиції, зокрема серед інших регіонів України та посідає 5 місце по валовому виробництву зернових,  та по урожайності – 4 місце.

    Привітав учасників заходу  академік-секретар Відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України  Кондратенко Петро Васильович, висловивши впевненість, що проведення такого практичного Дня поля дає можливість яскраво і ефективно презентувати свої наукові здобутки в аграрній галузі і сприятиме впровадженню сучасних сортів і гібридів у виробництво.

 Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Кабанець Віктор Михайлович проінформував про особливості проведення комплексу збиральних робіт ранніх зернових колосових культур в умовах поточного року.

    Надалі учасники заходу прийняли участь в наочній демонстрації контрольного обмолоту дослідних ділянок для визначення кількісних та якісних показників озимих зернових колосових  культур. Науковий супровід і коментарі за отриманими результатами провів заступник директора з наукової роботи Собко Микола Геннадійович.

  За попередніми результатами контрольного обмолоту врожайність сортів озимої пшениці в демонстраційному полігоні склала в межах 6,0 – 9,5 т/га.

  Для аграріїв програмою заходу був передбачений огляд демонстраційно-технологічних полігонів з агроекологічного випробування сортів та гібридів пізніх сільськогосподарських культур провідних селекційних установ України та комерційних структур.

    Присутнім були вручені інформаційні матеріали, рекомендації, каталоги, прайс-листи з пропозиціями на придбання насіннєвого матеріалу сільгоспкультур під урожай 2021 року.

DSC04080

DSC04179

DSC04279

DSC04294

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG