Майстер-клас на тему: «Сучасні технології вирощування кукурудзи та зернового сорго».

  30 січня 2020 року Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України спільно з Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проведено майстер-клас на тему: «Сучасні технології вирощування кукурудзи та зернового сорго».

  У заході взяли участь керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств усіх форм власності,  представники Фонду соціального страхування України у Сумській області, представники наукових установ України та представники комерційних компаній з постачання матеріально-технічних ресурсів.

   Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець ознайомив присутніх із метою та планом проведення майстер-класів в зимовий період 2020 року, наголосивши на важливості подібних заходів, які сприяють тісній взаємодії між аграріями, владою та науковцями.

    Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак розповів учасникам заходу про стан і перспективи розвитку виробництва кукурудзи на зерно та зернового сорго в Сумській області. У останні роки спостерігається стабільне нарощування обсягів виробництва кукурудзи на зерно, яка відзначається високим рівнем урожайності, як по області так і на рівні регіонів України. Незважаючи на погодні умови, які склалися у 2019 році виробництво кукурудзи на зерно в області становить 3 251,3 тис. тонн, а це 73% від виробництва усієї зернової групи. За таким показником виробництва кукурудзи на зерно Сумщина посідає п’яте місце у загальнодержавному виробництві.

 Про наукове обґрунтування агроприйомів в технології вирощування кукурудзи та результатах агроекологічних випробувань гібридів в демонстраційно-технологічному полігоні проінформував заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Микола  Собко.

   Результатами наукових досліджень при вирощуванні кукурудзи на зерно та новинами селекції поділилися науковці Інституту зернових культур НААН.

    Представники комерційних компаній з постачання насіння, добрив та засобів захисту рослин інформували про особливості їх застосування при вирощуванні кукурудзи та сорго в агрокліматичних умовах Сумщини.

DSC02006DSC02019DSC02084DSC02004