Науково-практичний семінар з догляду за посівами сільськогосподарських культур у поточному році

19 червня 2015 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН відбувся семінар з догляду за посівами сільськогосподарських культур у поточному році.

В семінарі прийняли участь представники науково-дослідних установ області, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, керівники обласних структур АПК, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

Відкриваючи семінар, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Миколайович Непочатов зазначив, що станом на 1 червня в області агроформуваннями всіх форм власності засіяно ярими та зернобобовими культурами 417 тис. гектарів площ, із них ранніми зерновими – 79,4 тис. гектарів, або 101% до запланованих обсягів, кукурудзи на зерно посіяно на площі 307 тис. гектарів, гречки – 19,6 тис. гектарів та проса – 3,8 тис. гектарів.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу Віктор Михайлович Кабанець проінформував присутніх про фенологічний розвиток основних сільськогосподарських культур і вплив погодно-кліматичних умов, які склалися в умовах цього року на розвиток хвороб, забур’яненість та розповсюдження шкідників в посівах.

Заступник директора з наукової роботи Інституту Микола Геннадійович Собко акцентував увагу на оптимальних строках сівби озимих зернових, їх сортовому складі  та особливостях формування урожайності.

 Під час проведення семінару учасники мали можливість ознайомитися на дослідних ділянках з особливостями розвитку сільськогосподарських культур в 2015 році в залежності від строків сівби, способів обробітку ґрунту та сортового складу, оглянути демонстраційно-технологічні полігони, на  яких було представлено понад 500 сортів та гібридів (озима пшениця, жито, тритикале, озимий ячмінь, овес, просо, гречка, соя, кукурудза,  соняшник, льон олійний).

DSC09063 DSC09087 IMG_0807 IMG_0839