29 вересня 2016 року науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН прийняли участь в  Міжнародній науково-практичній конференції «Дорадництво – шляхи розвитку в університетах ХХІ століття», що присвячена 15-річчю створення кафедри аграрного консалтингу та сервісу ННІ післядипломної освіти НУБіП України.

   Про участь заявили більше сотні науковців (науково-педагогічні кадри, учені економісти-аграрії, аспіранти, студенти, дорадники, експерти-дорадники, агровиробники об’єднані загальною метою – посиленню ролі дорадництва в Україні), в тому числі із п’яти зарубіжних країн та всіх куточків України.

       Основними проблемами, що обговорювали учасники конференції були:
1. Дорадництво та інновації на шляху змін.
2. Розвиток дорадчої освіти та сертифікація консультантів.
3. Науково-обґрунтоване дорадництво.
4. Поширення знань та інновацій в агробізнесі, навколишньому середовищі, сільському туризмі, соціальній сфері села, самоврядуванні тощо.
5. Інформаційно-консультаційні технології та системи.

   2_11-1 10 13 dsc_3999Упродовж усієї конференції відбувався активний відкритий діалог представників науки, міністерства, дорадників та експертів-дорадників, що підтверджує актуальність розглянутих питань та необхідність пошуку правильних рішень проблем, що постають перед дорадниками.