Майстер-клас на тему: «Сучасні технології вирощування кукурудзи та зернового сорго».

    Терористичні атаки РФ на енергетичну інфраструктуру та громадські будівлі чинять суттєвий негативний вплив на економічну активність України, але не дивлячись на організаційні та фінансові труднощі, Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН України спільно з Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації розпочав зимовий курс навчання фахівців агропромислової сфери, а саме 16 лютогоя 2023 року проведено майстер-клас на тему: «Сучасні технології вирощування кукурудзи та зернового сорго».   У заході взяли участь керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм власності, провідні науковці Сумського національного аграрного університету, ДУ Інститут зернових культур НААН України (м. Дніпро), Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України (м. Харків), Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України (м. Чернігів), представники обласних структур та комерційних компаній з постачання матеріально-технічних ресурсів.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець у своєму виступі поділився досвідом наукових досліджень при вирощуванні кукурудзи на зерно, подякував присутніх за участь та запросив на майбутні майстер-класи, які заплановано провести у лютому-березні цього року, наголосивши на важливості подібних заходів, які сприяють тісній взаємодії між аграріями, владою та науковцями.

Директором Департаменту агропромислового розвитку Cумської обласної державної адміністрації Олександром Маслаком проінформовано присутніх щодо стану та перспектив виробництва кукурудзи на зерно та зернового сорго в Сумській області. У 2022 році цієї культури зібрано з площі 271,5 тис. га (94%), намолочено 2153,1 тис. тонн, при урожайності 79,3 ц/га (на 11,6 ц/га вище минулорічної). Наразі незважаючи на складну ситуацію, яка обумовлена військовою агресією, в області тривають роботи по збиранню кукурудзи.

Під час доповіді директор Державної установи Інститут зернових культур НААН Владислав Черчель наголосив на завданнях селекції кукурудзи у контексті глобальних кліматичних і економічних змін та впливу строків сівби гібридів та елементів технології на урожайність і ефективність вирощування кукурудзи.

Крім того, на майстер-класі розглядались такі питання: щодо наукового забезпечення агропромислового виробництва області; потенціалу продуктивності та агробіологічних аспектів із вирощування гібридів кукурудзи в умовах нестійкого зволоження України; перспектив вирощування зернових культур та зернового сорго в умовах Сумської області; а також зупинялися на інтегрованому захисті та новітніх технологічних аспектах вирощування кукурудзи на зерно.

Компаніями постачальників засобів захисту рослин, регуляторів росту та добрив було внесено пропозиції щодо ресурсного забезпечення технологій вирощування кукурудзи на зерно.

Наукові та інформаційні доповіді учасників майстер-класу відбувалися у форматі живого діалогу та активної комунікації між спікерами та слухачами, а жвава цікава ґрунтовна дискусія дала можливість аграріям визначитися із власними перспективами щодо вирощування кукурудзи на зерно та зернового сорго в Сумській області, враховуючи складні реалії сьогодення.

1 (3)
2 (2)
136
84 (2)
15